מה חדש ?‏ > ‏

שיעור ויג'ננה ביום א' 20:30 עם אורן

פורסם: 9 במרץ 2013, 12:21 על ידי: אראל בן צדוק   [ עודכן 10 במרץ 2013, 8:26 ]
מהשבוע - מצטרף לסטודיו מורה נוסף לויג'ננה - אורן עזריה.
אורן ילמד ביום ראשון בשעה 20:30


כמה מילים שאורן כתב :
את היוגה גיליתי במקרה, בטיול להודו לאחר פטירתו בטרם עת של אבי בשנת 1995. בסמטה צרה בואראנאסי היה תלוי שלט קטן "Yoga " וזהו. חמישה שעורים בלבד בהנחיית מורה הודי עם אזור חלציים בלבד חיברו אותי לכל החיים לרעיון. מאז עוסק ביוגה - באינטנסיביות או במתינות, תלוי בתקופה.

הוסמכתי כמורה ליוגה בשנת 1998 בצפון מדינת ניו-יורק, ארה"ב, מטעם ארגון שיבננדה. כשנתיים לאחר מכן התח
לתי ללמוד במסלול להכשרת מורים בכירים ליוגה בשיטת הויג'נאנה בהוראת אורית סן-גופטה בוינגייט. הוסמכתי ע"י אורית כמורה בכיר ליוגה בשנת 2003, ומחשיב עצמי כתלמידה מאז.

בעל תואר ראשון בהנדסת תעשייה וניהול (עם שש שנות "התנסות" בהיי-טק), ובעל תואר שני בניהול משאבי טבע וסביבה.
מיישם את עקרונות היוגה גם בעיסוקי העיקרי כיועץ סביבתי.
גר בכפר-סבא, אב לילד מקסים בן 11, חותר בקאיאקים ומטפל בשיאצו בעתות הפנאי.

מהי ויג'נאנה?
שנקרה, אבי תורת הודנטה מסביר כי ויג'נאנה היא הבנה או ידיעה הנובעת לא מידע חיצוני שנלמד מפי מורה או מסורת בלבד. זוהי בהירות פנימית המתגלה לנו דרך ניסיון אישי. רמקרישנה פרש - הידע והוודאות כי האש קיימת בעץ זוהי ג'נאנה – ידיעה. אך לבשל אורז על האש הזו ,לאכול את האורז ולהיות מוזן ממנו זוהי ויג'נאנה- לדעת ולהבין מבפנים.
העקרונות המנחים בשיעור כוללים את הרפיית הגוף, השקטת התודעה, ההתמקדות באמצעות הכוונה, ההשתרשות, החיבור, ההתרחבות והמודעות לנשימה – כל אלה מאפשרים לנו להיות קשובים פנימה ומבפנים לראות, לחוש, להבין ולפעול במיומנות. השם "ויג'נאנה יוגה" אינו אלא מתן הכרה לדבר-מה שמצוי בה מאז ומעולם, דבר-מה הטמון בלב לבה של הדרך: לחוש, להבין ולהתאמן  – מבפנים.
[מתוך אתר ויג'נאנה יוגה ישראל]