מה חדש ?‏ > ‏

טיפולי פסיכותרפיה פרטניים

פורסם: 12 בספט׳ 2016, 7:49 על ידי: אראל בן צדוק   [ עודכן 25 באוק׳ 2017, 4:35 ]

שמי אראל ואני מורה ליוגה מעל לעשור ובוגר הסניף הישראלי של מכון האקומי בקליפורניה– טיפול חווייתי ממוקד גוף ומבוסס מיינדפולנס.

ההכשרה שלי כוללת שני קורסים מלאים דו- שנתיים להוראת יוגה ונסיון רב שנים בתחום, הכשרה בפסיכותרפיה גופנית מבוססת מיינדפולנס והתמחות בתחום זה.

שיטת העבודה שלי משלבת יוגה ומיינדפולנס כטכניקות להתמקדות פנימית, לחיבור לרגשות, למחשבות, לדחפים ולחוויות שלנו ביחס לאתגרים שאנו פוגשים במסע של חיינו.

התמחות בעבודה סומאטית עם טראומה, עבודה בפצעי היקשרות, טיפול מערכתי וטרנספרסונלי (רוחני) באמצעות עבודה ביוגה קשובה – עבודת גוף מנקודת מבט של כלי לריפוי וגדילה במצבים של משברים נפשיים מסוגים שונים.

בין השאר – אני עובד עפ”י הרעיון שהולך ותופס תאוצה ברחבי העולם (וגם מוכח מחקרית), שיש להתאים את תרגול היוגה לאוכלוסיה שמתמודדת עם אתגרים נפשיים לרבות תסמונת דחק פוסט-טראומטית (PTSD) וניתן להעזר בכלים המסורתיים שיש ביוגה ללמד את המתרגלים לווסת את עצמם ולחזור למעגל החיים ממערבולת הטראומה. 

אני מאמין שהשילוב “טיפול+תרופות” המוביל כיום, יכול בקלות להיות מוחלף בשילוב “טיפול+תנועה+מדיטציה”. 
לכן בקליניקה שלי מעודדים את המטופלים לתרגל יוגה, לאכול נכון ולשלב מדיטציה בדרך הטיפולית במקביל לפגישות בקליניקה ובסטודיו.


הכשרות שלי:

קורס מורים לויניאסה יוגה , מוכר ע”י ארגון מורי היוגה בישראל, וקורס מורים לאנוסארה יוגה שמקורה בארה”ב.
בין השאר, השתלמתי ולמדתי עם מיטב המורים שיטות שונות וטכניקות מעולם היוגה, התעמקתי בפילוסופיה של היוגה במסגרות שונות לרבות במסגרת הפקולטה למדעי הרוח באוניברסיטת ת”א.

בנוסף ללימודים במכון האקומי, בו הוכשרתי בפסיכותרפיה, למדתי והשתתפתי בהשתלמויות עם המורים המובילים בעולם בתחום הפסיכותרפיה האינטגרטיבית : פט אוגדן, דניאל סיגל, ג’ון קבט-זין וד”ר סטן גרוף.

כמו כן, קיבלתי השראה מפיטר לוין, בבת’ רוטשילד, באזל ואן דר קולק, פיטר פורג’ס, אלאן שור ומיטב המומחים בתחום הפסיכותרפיה הסומאטית בארצות הברית. 

עברתי השתלמות ואני עובד בקליניקה בטיפול מערכתי – קונסטלציה משפחתית, אני סטודנט ל- AEDP , ובעל ידע ונסיון בהערכת אובדנות, טיפול במגע וטיפול בעזרת חלומות. 

בנוסף, אני מלמד יוגה מעל 10 שנים, בעל סטודיו ליוגה וחבר בארגון מורי היוגה.
במהלך שנים רבות אני משתתף בסדנאות וקורסים שונים בעמותת תובנה וידידי הדרמה בנושא בודהיזם ומדיטציה.
עברתי סדנאות והכשרות בנושא טיפול בתנועה, אימפרוביזציה ותנועה אותנטית.