מה חדש ?‏ > ‏

פסטיבל היוגה הישראלי 30.6-2.7

פורסם: 6 ביוני 2016, 8:31 על ידי: אראל בן צדוק   [ עודכן 7 ביוני 2016, 2:34 ]

"פסטיבל היוגה" הישראלי יתקיים לקראת סוף יוני ומלמדים בו מעל 100 מורים ליוגה, מהטובים שיש לנו כאן בארץ. לפי מיטב זכרוני, מדובר בנסיון ראשון לערוך אירוע בקנה מידה כזה שכולו מוקדש ליוגה ועושה רושם שרמת ההפקה וההקפדה על הפרטים יהפכו אותו לאירוע איכותי במיוחד.

גם נוכחות לסטודיו תכלת יש - אני אלמד שתי סדנאות במתחם היוגה הטיפולית - אחת בשם "הצל שלי ואני" והשניה בנושא "יוגה לנפגעי טראומה". 

הטבה לתלמידים של סטודיו תכלת - כרטיסים במחיר מוזל - לחצו על הקישור הזה

אשמח להיפגש איתכם/ן שם !

אראל


פירוט הסדנאות שאעביר בכנס:


1) הצל שלי ואני - יוגה קשובה כדרך לריפוי – Mindful Yoga therapy

השקטת התודעה מתרחשת בצורה הטובה ביותר אם נסכים לערוך מסע דרך הצל שנמצא בתוכנו. בשיעור נערוך פגישה בלתי אמצעית עם הצד ה-"פחות מוצלח" שלנו בעזרת כלים מעולם ההא-טה יוגה, היוגה של האור והצל, בשילוב טכניקות מעולם המיינדפולנס. תנוחות היוגה יעזרו לנו לזהות את צד הצל שלנו, איפה הוא יושב בגוף וכיצד ניתן לעשות אינטגרציה בינו ובין החלקים האחרים שבתוכנו על מנת לקבל אותו בחזרה אלינו באהבה.

2) יוגה רגישה לנפגעי טראומה- Trauma Sensitive Yoga

טראומה היא אירוע שבמהלכו מערכות הגוף לא היו מסוגלת להתמודד ביעילות עם מצב הסכנה. במצבים של טראומה, מערכות הוויסות הרגילות בגוף שלנו לא מצליחות לתפקד, ונכנסים לפעולה מנגנונים אחרים הנמצאים בעומק מערכת העצבים. בעולם מוכרים מספר רב של סוגי טראומה: מצטברת, התפתחותית, מורכבת (שילוב של כמה סוגי טראומה) ואפילו טראומה קולקטיבית המשותפת לקבוצה גדולה של אנשים.
יוגה היא כלי יעיל ומוכח מחקרית לטיפול בנפגעי טראומה. בשיעור נלמד מהי טראומה, מדוע וכיצד היא מופיעה בגוף . נלמד ונתרגל כלים מעולם היוגה היעילים במיוחד על מנת להקל על תסמיני דחק שנוצר כתוצאה מפוסט טראומה (PTSD).