מה חדש ?‏ > ‏

108 ברכות שמש - יום חמישי, 5.12.13, בשעה 18:30 עם נטאלי

פורסם: 27 בנוב׳ 2013, 2:18 על ידי: אראל בן צדוק

כולם מוזמנים לבוא ולקחת חלק בחוויה המיוחדת של תרגול 108 ברכות שמש ביום חמישי, 5.12.13, עם תום חג החנוכה התשע"ד, חג האורים.
ברכת השמש מורכבת מרצף של 10 תנוחות הכוללות עמידה, כפיפות, התארכויות, מתיחות, חיזוק הגוף ועוד. כל תנוחה מסונכרנת עם הנשימה, שאיפה או נשיפה.

המספר 108 הוא מספר קדוש בתרבות ההינדית והוא מסמל שלמות.
יש לו משמעויות מיוחדות בפן המתמטי והאסטרונומי ונמצא קשר במרחקים בין השמש (המייצגת את הנשמה הטהורה) לכדור הארץ, ובין הירח (המייצג את הטבע הגשמי) לכדור הארץ המבוססים על המספר 108.

החזרה האינסופית על ברכת השמש מאפשרת התנסות במצב מדיטטיבי משחרר בו המתרגל עוזב את המחשבות, את הרצונות, את האגו, ולו לרגע, הופך להיות התרגול עצמו, המתבונן, מאוחד עם האחד, עם המקור.

התרגול מתאים למתרגלים חדשים וותיקים כאחד. למרות שיש למספר 108 משמעות מקודשת בתרבות ההינדית, אין כל צורך לבצע את כל 108 ברכות השמש, הן קיימות בחלל התרגול, הן חלק מהחוויה הכוללת ומהיכולת לחוות שחרור ולו לרגע מכל הרעשים המצויים בנו. 

המהות שלנו בכל תרגול הוא לקבל את עצמנו כפי שאנחנו, ובמקרה זה גם אם תרגלנו פחות מ 108. וכאימרתה של בתי בת ה- 3 "מה שיוצא - אני מרוצה".

אז בואו וקחו חלק בחוויה המיוחדת והמרוממת הזו מתוך חיבור אל מקור האור עם תום חג האורים - זה פשוט יותר ממה שאתם מדמיינים לעצמכם...

[התרגול יימשך כשעתיים].


נטאלי וצוות הסטודיו :-)
Comments